Neşeli Günler (1978)

3.869
Film Bilgileri 8 ay önce eklendi
Neşeli Günler (1978)

Neşeli Günler, 1978 yapımı bir Türk filmidir. Senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı filmin yönetmeni Orhan Aksoy’dur. Başrollerini, Türk sinemasının iki büyük emektarı Münir Özkul ve Adile Naşit’in turşucu rolünde oynadığı film, geçimsiz bir çiftin ayrılmasını ve gelişen olayları komik bir dille anlatmaktadır. Filmin bir diğer önemli ismi ise Ziya rolüyle müthiş bir performans gösteren Şener Şen’dir. Oyuncu kadrosunun kalitesi ve sevilen senaryosu ile 1970’li yıllardaki başarılı Türk komedi filmleri arasında yerini almıştır.

Kazım Efendi (Münir Özkul) ve Saadet Hanım (Adile Naşit) turşuculuk yapan kendi hallerinde bir çifttir. 6 çocuklarıyla birlikte yaşamlarını sürdürmektedirler. Sürekli olarak turşu suyu yüzünden kavga etmektedirler. Bir gün yine evde bu yüzden tartışmaya başlarlar. Tartışma büyür. Sonunda Kazım Efendi üç çocuğunu da alır ve evi terk eder. Saadet Hanım diğer üç çocuğu alır. Yıllar sonra ayrılan kardeşler tesadüf eseri birbirlerini bulurlar ve bir araya gelmek isterler. Ancak yıllardır anne ve babaları dargın olduğu için bu o kadar da kolay olmayacaktır.

SinemaFilm.org iyi seyirler diler.

Tür: 1080p, 480p, Aile, Dram, Komedi, Yerli Filmler

Yapım: 1978

IMDB Puanı: 8.7/10

Yönetmen: Orhan Aksoy

Senaryo: Sadik Sendil

Görüntü Yönetmeni: Erdogan Engin

Müzik: Melih Kibar

Oyuncular: Adile Nasit, Ahmet Ariman, Ahmet Sezerel, Ahmet Tasdemir, Ahmet Turgutlu, Ali Sururi, Aysen Gruda, Cem Akyol, Cevdet Arikan, Dogu Erkan, Ekrem Dumer, Ercan Arik, Feridun Savli, Gokhan Mete, Gulsen Gursoy, Ihsan Yuce, Munir Ozkul, Muruvvet Sim, Muzaffer Turan, Necati Aslan, Necla Fide, Nuri Tug, Osman Han, Oya Aydogan, Selim Nasit, Sener Sen, Sevtap Erdemli, Suat Geyik, Tamer Coskun, Yaman Coskun, Yasar Sener, Zeki Alpan

Süre: 92 dakika

Yorum Yazın Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

KAPAT