Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (2011)

3.669
Film Bilgileri 2 sene önce eklendi
Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (2011)

Yapılan bir ihbar üzerine Gençlik Parkı’na giden cinayet büro ekipleri, gömülü bir tabut bulurlar. Tabutun içinde yaşlı bir kadın vardır. Yapılan ilk incelemede kadının canlı canlı gömüldüğü ortaya çıkar. Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı Behzat Ç., ilk defa böyle bir cinayet karşılaşmaktadır.

Yaşlı kadının neden bu biçimde öldürülmüş olabileceğine ilk başta bir anlam verilemez. Yaşlı kadın emekli bir polisin annesidir. Behzat Ç. emekli polisi araştırmaya başladıkça bir takım engellemelerle karşılaşır. Emekli polis, teşkilat içinde Avarel Memduh olarak bilinmektedir, suçu üstlenen kişi ise kendisine Red Kit demektedir.

Behzat Ç., Harun, Hayalet ve Akbaba’dan oluşan ekibiyle Ankara’yı didik didik ederek Red Kit’in suç ortakları olan Gorbaçov Hasan ve Pemb o’ya ulaşmaya çalışır. Olay Yeri İnceleme Şubesi’nin genç komiserlerden Songül de bu olayda onlara yardımcı olmaktadır.

Bu esnada şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken bir görgü tanığına ulaşırlar. İsmi Süleyman olduğu halde kendisini Ahmet olarak tanıtmaktadır. Kendini Ahmet Sanan Süleyman’ın çelişkili ifadeleriyle iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.

Behzat Ç. araştırmalarını derinleştirdikçe emniyet içinde yasa dışı yollarla faaliyet gösteren bir örgütün varlığına ulaşır. Bu örgüt 90’lı yıllarda pek çok yargısız infaz yapmıştır. O zaman alt kademelerde görev yapan bu örgüt elemanları şimdi üst mevkilere gelmiştir. Dolayısıyla bu olayın ortaya çıkmasını istememektedirler. Behzat Ç., bir yandan gizemli ve zeki bir katil olan Red Kit’e ulaşmaya çalışır, diğer yandan ise bu olayların açığa çıkmasını istemeyen gizli örgütten kendisini ve ekibini korumaya çalışmaktadır.

SinemaFilm.org iyi seyirler diler.

Tür: 720p, Aksiyon, Macera, Polisiye, Suç, Yerli Filmler

Yapım: 2011

IMDB Puanı: 7.7/10

Yönetmen: Serdar Akar

Senaryo: Emrah Serbes

Görüntü Yönetmeni: Zekeriya Kurtuluş

Müzik: Cem Kısmet, Pilli Bebek

Oyuncular: Ali Ipin, Ayda Aksel, Berkan Sal, Berke Uzrek, Canan Ergüder, Cansu Dere, Ege Aydan, Eray Eserol, Erdal Besikcioglu, Fatih Artman, Hakan Boyav, Hakan Hatipoğlu, Hazal Kaya, İlhan Kantarcı, Inanc Konukcu, Levent Beceren, Muharrem Gülmez, Nihat Ileri, Nuri Gokasan, Önder Atakanlı, Riza Kocaoglu, Seda Bakan, Serhat Nalbantoglu, Sinan Pekinton, Tardu Flordun, Tolga Tekin, Zuhtu Erkan

Süre: 110 dakika

Etiketler :

Benzer Filmler
At (1982)
11 izlenme
Good Kids (2016)
111 izlenme
Yorum Yazın Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

KAPAT